Γονέων & Κηδεμόνων

Πρόσκληση Γονέων Α’ Τάξης σε Ενημέρωση – Εκλογές του Συλλόγου Γονέων

briefingΤην Τετάρτη, 21 του μήνα και ώρα 5 μ.μοι γονείς των μαθητών της Α’ τάξης του 1ου ΓΕΛ έχουν συνάντηση ενημέρωσης.

Η ενημέρωση θα γίνει και από μέρους της Διευθύντριας, των υποδιευθυντών, του συλλόγου των καθηγητών αλλά και του ΚΕΣΣΥΠ για το νέο σχολείο.

Στις 6 μ.μ θα γίνουν οι διαδικασίες ανάδειξης των μελών του νέου σχήματος (Δ.Σ.) του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων.

Σε εποχές τόσο δύσκολες για το μέλλον της δημόσιας εκπαίδευσης, η παρουσία όλων κρίνεται απαραίτητη για να διασφαλίσουμε μέσα από τη συνεργασία μας την κατά το δυνατόν καλύτερη λειτουργία του σχολείου μας.

Ζητάμε την ανταπόκριση στο κάλεσμα, στο πρώτο κάλεσμα των γονιών της Α’ τάξης και πιστεύουμε ότι όλοι μαζί, γονείς και καθηγητές θα πετύχουμε στο στόχο μας που δεν είναι τίποτα άλλο παρά μόνο το καλό των μαθητών, των παιδιών σας.