Μαθητών

18ος Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης και λογοτεχνίας

poetryΗ Πανελλήνια Ένωση Λογοτεχνών (Π.Ε.Λ.) προκηρύσσει τον 18ο Πανελλήνιο Μαθητικό διαγωνισμό 2016.

Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ τάξης Γυμνασίου και όλων των τάξεων Λυκείων της χώρας. Η τελική προθεσμία υποβολής του έργου των μαθητών και μαθητριών είναι η 31η Μαρτίου 2016. Οι διακριθέντες μαθητές / μαθήτριες Γυμνασίου και Λυκείου, αντίστοιχα, θα ειδοποιηθούν έγκαιρα για την τελετή βράβευσης από την Πανελλήνια Ένωση Λογοτεχνών.

Για αναλυτικές οδηγίες και τους όρους συμμετοχής στο διαγωνισμό δείτε το έγγραφο:

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν τηλεφωνικά στο τηλέφωνο 210-3302550 και ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: pelogotechnon@gmail.com.