Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις από το 1ο Λύκειο

Αφήνοντας πίσω το 2016 το σχολείο μας γιορτάζει με διήμερες εκδηλώσεις που περιλαμβάνουν θεατρική παράσταση και το καθιερωμένο χριστουγεννιάτικο  φιλανθρωπικό παζάρι.

Δείτε την αφίσα της θεατρικής παράστασης
και την πρόσκληση στις εκδηλώσεις μας

Με πολλή χαρά και γιορτινή διάθεση σας περιμένουμε να απολαύσετε τη χριστουγεννιάτικη κωμωδία «Κλειστές Πόρτες» του Ανδρέα Αγγελάκη. Η παράσταση θα πραγματοποιηθεί στο αμφιθέατρο του Τ.Ε.Ι. Ρεθύμνου την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου και ώρα 18.οο.

Η παράσταση πραγματοποιείται με την υποστήριξη της περιφερειακής ενότητας Ρεθύμνου

Την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου θα απολαύσουμε τις δημιουργίες των μαθητών μας και θα ενισχύσουμε για έκτη συνεχή χρονιά τη δράση του Ερυθρού Σταυρού στην πόλη μας. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο ισόγειο του σχολείου μας και περιλαμβάνει:

• Γιορτινές λιχουδιές
  • Έκθεση κατασκευών
  • Έκθεση Φωτογραφιών
  • Παιδικό παραμύθι
  • Παραδοσιακούς χορούς
  • Μουσική παράσταση

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ

17.οο Έναρξη εκδήλωσης
18.οο Παιδικό παραμύθι και απασχόληση των μικρών παιδιών (στην αίθουσα 7)
19.οο Παραδοσιακοί χοροί από τους μαθητές μας (στη βόρεια αυλή)