ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Η Διευθύντρια, ο Σύλλογος των Καθηγητών του 1ου ΓΕΛ Ρεθύμνου, και η Σχολική μας Κοινότητα θερμά ευχαριστούν όλους όσοι συνέβαλαν στη διοργάνωση και υλοποίηση της Χριστουγεννιάτικης Γιορτής μας και ιδιαίτερα:

• Τους χορηγούς του Ημερολογίου του Σχολείου, που αναφέρεται στην πορεία του Ιστορικού Διδακτηρίου «ΟΙΚΟΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ» κ.κ. Σχοινά Χ. Γεώργιο, Καλιγιάννη Κ. Κων/νο, Παπαδουράκη Γ. Τάσο, Σπανουδάκη Α. Λεωνίδα, Χάσικο Β. Κων/νο, Νικολακάκη Π. Γεώργιο, Δασκαλάκη Ι. Στέλιο, Αδελφούς Κλαψινάκη, Σπιταδάκη Ι. Κων/νο.
  • Το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων 1ου ΓΕΛ, για την πολύτιμη βοήθεια και την θερμή συμπαράστασή τους.
  • Τη Σχολική Κοινότητα του 1ου ΓΕΛ ΡΕΘΥΜΝΟΥ, που πρόσφερε τρόφιμα για τον Ερυθρό Σταυρό.
  • Τον κ. Κιμιωνή Π. Γιάννη για τη χορηγία του σε δώρα, τα οποία προσφέρθηκαν στα κοινωφελή ιδρύματα της πόλης κατά την επίσκεψη της χορωδίας του σχολείου μας σ? αυτά για τα κάλαντα.
  • Την εφημερίδα ΚΡΗΤΙΚΗ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ και τις εκδόσεις ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗ ΑΕ για την καλαίσθητη έκδοση του ημερολογίου, καθώς και την προβολή του.
  • Την εφημερίδα ΡΕΘΕΜΝΙΩΤΙΚΑ ΝΕΑ για τη ζεστή προβολή της προσπάθειάς μας και ξεχωριστά τη δημοσιογράφο κ. Εύα Λαδιά.
  • Τον Ρακιτζή Κων/νο για την τεχνική υποστήριξη (ήχος και φώτα) στη θεατρική μας παράσταση καθώς και τις αδελφές Καριωτάκη που επιμελήθηκαν την παράσταση.
  • Τις Τοπικές Αρχές και την Εκκλησία, αλλά και τους γονείς, τους παλιούς μας μαθητές και το πλήθος του κόσμου που μας τίμησαν με την παρουσία τους.