Ενημέρωση για τη δια ζώσης λειτουργία του σχολείου από Δευτέρα 12 Απριλίου

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τη Δευτέρα 12-04-2021 οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο και θα πρέπει να φέρουν μαζί τους την βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος.

Αφού χτυπήσει το κουδούνι οι μαθητές των τριών τάξεων θα συγκεντρωθούν στην αυλή του σχολείου ως εξής:

Α ΤΑΞΗ: Οι μαθητές θα συγκεντρωθούν στη βόρεια είσοδο του σχολείου κατά τμήμα και αφού επιδείξουν τη βεβαίωση στο διδάσκοντα της πρώτης ώρα θα εισέρθουν στην τάξη τους.

Β ΤΑΞΗ: Οι μαθητές θα συγκεντρωθούν Νοτιοανατολική είσοδο του σχολείου κατά τμήμα και αφού επιδείξουν τη βεβαίωση στο διδάσκοντα της πρώτης ώρα θα εισέρθουν στην τάξη τους.

Γ ΤΑΞΗ: Οι μαθητές θα συγκεντρωθούν στη Νοτιοδυτική είσοδο του σχολείου κατά τμήμα και αφού επιδείξουν τη βεβαίωση στο διδάσκοντα της πρώτης ώρα θα εισέρθουν στην τάξη τους.

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει η δυνατότητα εκτύπωσης της σχολικής κάρτας, ο κηδεμόνας μπορεί να υπογράψει υπεύθυνη δήλωση (χειρόγραφη) την οποία ο μαθητής θα κρατά μαζί του.

Για την πληρέστερη ενημέρωσή σας, επισυνάπτεται η σχετική εγκύκλιος και οι υπουργικές αποφάσεις: