Γενικές ΑνακοινώσειςΓονέων & ΚηδεμόνωνΕνημέρωση

Διαδικασία εγγραφών/ανανεώσεων εγγραφών/μεταγραφών για το σχολικό έτος 2022-2023

Στο πλαίσιο της προετοιμασίας του σχολείου  για τη διαδικασία εγγραφών/ανανεώσεων εγγραφών/μεταγραφών για το σχολικό έτος 2022-2023, μπορείτε να δείτε και να κατεβάσετε από την ιστοσελίδα μας ενημερωτική επιστολή, την οποία θα πρέπει να διαβάσετε προσεκτικά, και υπόδειγμα της υπεύθυνης δήλωσης που θα πρέπει να συμπληρωθεί από τους γονείς. Την υπεύθυνη δήλωση θα βρείτε σε μορφή word.

Η υπεύθυνη δήλωση θα πρέπει να συμπληρωθεί και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν (ο ένας γονέας  θα συμπληρώσει το πεδίο 3α και ο άλλος αν υπάρχει το πεδίο 3β), και εν συνεχεία και οι δύο υπεύθυνες δηλώσεις να επιστραφούν στο σχολείο με κάθε πρόσφορο τρόπο.

Οι ηλεκτρονικές εγγραφές/ανανεώσεις εγγραφής/μετεγγραφές θα γίνονται στον ιστότοπο https://e-eggrafes.minedu.gov.gr

Διαβάστε τις οδηγίες εδώ: ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ

Κατεβάστε την υπεύθυνη δήλωση σε word εδώ: ΥΠ.ΔΗΛΩΣΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ- e-eggrafes